Deze website is deel van www.bruggelokaal.be.

Beisbroek 2020.

Maak kennis met de wereld van de planeten en sterren. Een bezoek aan de Volkssterrenwacht Beisbroek is een echte belevenis. Het bezoekscentrum heet COZMIX.

Met de telescopen ontdek je de maan, planeten, nevels en sterrenstelsel.

Planetenpad.

Een wandeling langs het planetenpad.

Het planetenpad vormt een schaalmodel van ons zonnestelsel, waarbij zich op de posities  van de planeten een kunstwerk bevindt van de hand van Jef Claerhout.

Het pad vormt zo een brug tussen de wetenschap, kunst en natuur.

De totale wandelafstand bedraagt 835 meter, zodat 1 meter langs het pad overeenkomt met 9 miljoenkilometer in de ruimte.

De Zon.

De Zon.

De Zon is een belangrijke planeet in ons planetenstelsel, daarom het ons planetenstelsel, het Zonnestelsel genoemd.

Voor de grootte van de planeten werd een andere schaal aangenomen. 

10 centimeter komt hier overeen met 18.000 Km.

De Zon staat centraal voor het kasteel en zou een bol moeten zijn met een diameter van 8 meter. (slechts gedeeltelijk voorgesteld door de kromming in de staart van de vuurvogel)

De Zon. De Zon.

Mercurius.

Mercurius.

Mercurius wordt voorgesteld al de Mythologisch figuur "De Boodschapper."

Deze planeet staat het dichtst bij de zon en is tevens de kleinste planeet van onze zonnestelsel. Hij is vernoemd naar de Romeinse God Mercurius, vanwege de snelle omloop om de zon.

Net als de Aarde is het een terrestrische planeet  met een vast oppervlak dat veel overeenkomsten vertoont met de Maan. Deze planeet heeft geen manen.

Venus.

Venus de Romeinse godin van de liefde. Deze planeet is de tweede planeet het dichts bij de zon en is ongeveer even groot als de Aarde. Vanaf de  Aarde gezien is Venus op de zon en de maan na het helderste object aan de hemel.

Venus. Venus.

De Aarde.

De Zon is ongeveer 109 keer zo groot in diameter als de Aarde en heeft een 300 000 maal zo grote massaGaia en de levensboom.

De Aarde draait rond de zon.

Het aardoppervlak is voor is voor 71 % bedekt met water in de vorm van zeeën en oceanen, de rest bestaat uit continenten en eilanden. Water is noodzakelijk voor het overleven van alle bekende levensvormen.

De Zon is ongeveer 109 keer zo groot in diameter als de Aarde en heeft een 300 000 maal zo grote massa.

Mars.


Mars de Romeinse God van de oorlog.

Mars is vanaf de zon geteld de vierde planeet van ons zonnestelsel,om de zon draaiend in een baan tussen die van de Aarde en die van Jupiter. De planeet is kleiner dan de Aarde.

Met het blote oog is Mars vanop de Aarde waar te nemen als een duidelijk oranje-rode "ster".

Mars heeft twee manen, Phobos en Deimos, beide kleine, onregelmatig gevormde objecten.

Mogelijk zijn deze twee manen door de zwaartekracht  van Mars ingevangen planetoïden. 

Mars is een terrestrische planeet met een ijle atmosfeer.

Het oppervlak is op sommige plekken net zoals dat van de Maan bezaaid met inslagkraters.

Jupiter.

Jupiter de Romeinse Oppergod.

De planeet is vanaf de zon berekend de vijfde en tevens grootste van ons zonnestelsel. Net als Saturnus is Jupiter een gasreus, die niet beschikt over een vast oppervlak.

De gasreuzen worden ook wel Joviaanse planeten genoemd. De naam is afkomstig van het latijse "Iovis", de genitief van de naam Jupiter.

Jupiter

Het weerstation.

Het weerstation laat toe om de binnen- en buitentemperatuur, luchtvochtigheid, dauwpunt , luchtdruk, windsnelheid en -riching, zonnestraling, UV-index, neerslag en nog veel andere gegevens te verzamelen.

 

Het zonnestelsel.

Het Zonnestelsel, waarvan de Aarde als planeet deel uitmaakt bestaat uit volgende planeten:

De Zon, Mercurius, Venus, Mars, Jupiter, Saturnus, Uranus, Neptunus, Pluto en de Aarde.

AFMETINGEN

NaamDiameterAfstand tot de ZonMassa t.o.v.
 (km)(km)de aarde
Zon1.392.000-332.946
Mercurius4.88057.910.0000,1
Venus12.104108.208.9300,9
Aarde12.756149.597.8701
Mars6.794227.936.6400,1
Jupiter142.984778.412.010318
Saturnus120.5361.426.725.40095
Uranus51.1182.870.972.20015
Neptunus49.5724.498.252.90017

Smaakt naar meer !



Een eerste kleine bloemlezing van onze Planeten smaakt naar meer.

Een bezoekje aan de Volkssterrenwacht BEISBROEK VZW wordt dus een zeer leerlijke ervaring.

Het buurtcomité is bezig met de organisatie ervan.

Zo snel mogelijk daarover iets meer.

Vul als je wil even onze enquête in, dit helpt ons alvast verder.

Bedankt,

Terug naar hoofdpagina.

Terug naar hoofdpagina.

Terug naar de homepagina.